Конър Макдейвид постигна двойна победа за Едмънтън Ойлърс над Старс
Global News | 2024-05-24 | 06:42:18

Конър Макдейвид вкара 32 секунди във второто продължение, за да донесе на Едмънтън Ойлърс победа с 3-2 над Далас Старс, в първи мач от финала на Западната конференция в четвъртък нощ в Далас.

Звездите имаха първия голям шанс за гол в серията, когато Евгений Дадонов влезе сам срещу Стюарт Скинър, само две минути след началото на мача. Дадонов пробва китка. но Скинър успя да спаси. Уорън Фоегеле се откъсна в края на първия, но провали опита си за деке и не получи удар към вратата.

Ойлърс излязоха напред 58 секунди във втория. Точковият удар на Брет Кулак беше блокиран и отклонен към Леон Дрейзайлт, който погреба деветата си част от плейофите, преди Джейк Йотингер да успее да стигне докрай. Малко повече от три минути по-късно Зак Хаймън се бори за шайба отпред и вкара дванадесетата си под Йотингер.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Звездите удариха няколко минути по-късно, когато Кулак изстреля опит за изчистване, позволявайки на Джейми Бен да влезе сам срещу Скинър. Бен, принуден към бекхенда си, вкара шайбата в гънката, където Тайлър Сегуин я удари.

Сегуин изравни с 3:23, за да влезе в третата, когато шайбата се отклони към него от страната на мрежата, което му позволява да го хвърли у дома. След последвалото лицево лице в центъра, Дилън Холоуей влезе сам, но Йотингер направи брилянтно спасяване на дясната подложка.

МакДейвид беше обвинен в двоен минор за високо удар на Мат Дюшен от началното лице- извън работното време. Наказателното убийство на Ойлърс продължи да превъзхожда и го унищожи. Макдейвид изглеждаше, че Йотингер е на негова милост с 5:21 до края на продължението, но Йотингер протегна греблото си, за да спаси.

Във второто продължение Евън Бушар събра шайбата по десния фланг и изпрати пас пред Макдевид. Капитанът на Ойлърс спокойно прехвърли шайбата покрай Йотингер, за да сложи край на мача.

Скинър спечели победата с 31 спасявания. Йотингер завърши с 35.

Вторият мач е в събота в Далас (630 CHED, двубой от 16:00 ч., мач от 18:00 ч.).